Zkrášlete svůj gauč s dekami a přehozy: Tipy na útulné a stylové aranžování


Přehozy jsou nejen praktické, ale i dekorativní

Přehozy jsou skvělým pomocníkem při zkrášlování vašeho gauče. Pokud máte klasický, jednobarevný gauč, přehozy mu dodají novou podobu. Přehozy navíc ochrání váš gauč před nečistotami, což je praktické, zejména pokud máte doma malé děti nebo zvířata.

Vyberte si barevné přehozy, které budou ladit s barvou vašeho interiéru. Pokud máte například světlou obývací místnost, můžete zvolit tmavší přehozy, které vytvoří kontrast. Naopak pokud máte tmavou místnost, volte světlejší přehozy, které ji opticky rozjasní.

Deky jsou nejen teplé, ale i dekorativní

Deky jsou dalším pomocníkem, kterým můžete zkrášlit svůj gauč. Kromě toho, že vás zahřejí během chladných zimních večerů, vytvoří na gauči zajímavou vrstvu, která působí velmi stylově.

Zkuste kombinovat různé druhy dek, například jednu s pleteným vzorem a druhou s květinovým vzorem. Tak vytvoříte zajímavou a neotřelou kombinaci, která zaujme každého.

Zkuste různé velikosti a materiály

Kromě toho, že můžete kombinovat různé druhy dek a přehozů, můžete také hrát s různými velikostmi a materiály. Zkuste například kombinaci jedné velké deky a několika menších dek.

Vyberte si deky a přehozy z různých materiálů, například bavlněné, vlněné, flanelové nebo plyšové. Tak vytvoříte zajímavou a různorodou kombinaci, která bude nejen stylová, ale i praktická.

Zkuste různé styly

Nebojte se hrát s různými styly. Pokud máte moderní interiér, zkuste kombinovat jednobarevné přehozy s geometrickými vzory a moderními dekoračními polštáři.

Pokud máte rádi rustikální styl, zvolte přehozy a deky s pletenými vzory a přidat k nim kožené polštáře.

Závěr

Deky a přehozy jsou skvělým pomocníkem při zkrášlování vašeho gauče. Kombinací různých barev, materiálů a stylů vytvoříte zajímavou a neotřelou kombinaci, která bude nejen stylová, ale i praktická. Pokud hledáte inspiraci, zkuste navštívit internetové obchody s bytovým textilím a nechte se inspirovat.